Baha Ziedi
Baha ziedu esences satur katra konkrētā auga dziedinošo informāciju. Tās tiek gatavotas no auga ziediem, kas ir auga dzīvības enerģijas kulminācija. Tas, kā uz mums iedarbojas Baha ziedu esences nav mehānisks process, ko varētu izmērīt ar konkrētiem mērinstrumentiem. To viegli iztēlojamies, ja iedomājamies, ka apēdam ābolu - varam pateikt garšoja, vai negaršoja, taču nevaram izmērīt, cik garšoja, tieši kuras ābola sastāvdaļas atbildīgas, ka garšoja. Lietojot Baha ziedu maisījumu, sajūtam, ka ir mainījušās mūsu emocijas, tas kā reaģējam uz notikumiem, kā jūtamies. Kļūstam līdzsvarotāki, pārliecinātāki, izlēmīgāki, drosmīgāki, uzcītīgāki - atkarībā kādam mērķim piemeklējām Baha ziedus, ko gribējām risināt. Tas, pēc cik ilga laika varam novērot terapijas rezultātus, arī ir atkarīgs no pašiem. Ja cilvēks patiešām vēlas atveseļoties, reizēm tas notiek pavisam ātri, piemēram, pusotra mēneša laikā, pat pēc ilgstošas slimības. Tomēr pretēji dažreiz dzirdētam uzskatam par Placebo efektu Baha ziedu esenču iedarbību uzskatīt noteikti nevaram (kaut arī tas nebūtu nekas slikts). Kā gan citādi Baha ziedu terapija varētu līdzēt pavisam maziem bērniem, vai dzīvniekiem? Esences darbojas neatkarīgi no mūsu ticības, galvenais ir būt atvērtiem pārmaiņām un izveseļošanās procesam.
- Suņu roze
- Lāčauza
- Ozols
- Ēdamā kastaņa
- Baltstarīte
- Saulrozīte
- Sārtā zirgkastaņa
- Drudzenīte
- Mežvītenis
- Ceratostigma
- Vītols
- Skābardis
- Apse
- Kaukāza plūme
- Vīteņsausserdis
- Parastās zirgkastaņas pumpurs
- Avota ūdens
- Ilekss
- Cigoriņš
- Ancītis
- Parastā zirgkastaņa
- Riekstkoks
- Olīvkoks
- Mežābele
- Lapegle
- Priede
- Žultszālīte
- Sprigane
- Verbena
- Virsis
- Sermulīte
Saulrozīte
Blīvs, 10-30 cm augsts puskrūms. Zari augšup vērsti, lejasdaļā tumši brūni. Lapas ovālas vai plati lancetiskas, 4-25 mm garas, 3-8 mm platas, virspusē kailas vai ar retiem matiņiem, zilganas. Ziedi rituļos pa 3-8. Vainaglapas dzeltenas, ar tumšāku plankumu pie pamata, 7-10 mm garas. Pogaļa plati ovāla, ap 5 mm plata. Zied no maija līdz augustam.
Aug skrajos priežu mežos un krūmājos. Kalnos sastopama akmeņainās, kaļķainās un krītainās nogāzēs. Latvijā aug sausās pļavās, mežmalās upju ieleju un ezeru krastu nogāzēs.
uz augšu