Baha Ziedi

Baha ziedu esences satur katra konkrētā auga dziedinošo informāciju. Tās tiek gatavotas no auga ziediem, kas ir auga dzīvības enerģijas kulminācija. Tas, kā uz mums iedarbojas Baha ziedu esences nav mehānisks process, ko varētu izmērīt ar konkrētiem mērinstrumentiem. To viegli iztēlojamies, ja iedomājamies, ka apēdam ābolu - varam pateikt garšoja, vai negaršoja, taču nevaram izmērīt, cik garšoja, tieši kuras ābola sastāvdaļas atbildīgas, ka garšoja. Lietojot Baha ziedu maisījumu, sajūtam, ka ir mainījušās mūsu emocijas, tas kā reaģējam uz notikumiem, kā jūtamies. Kļūstam līdzsvarotāki, pārliecinātāki, izlēmīgāki, drosmīgāki, uzcītīgāki - atkarībā kādam mērķim piemeklējām Baha ziedus, ko gribējām risināt. Tas, pēc cik ilga laika varam novērot terapijas rezultātus, arī ir atkarīgs no pašiem. Ja cilvēks patiešām vēlas atveseļoties, reizēm tas notiek pavisam ātri, piemēram, pusotra mēneša laikā, pat pēc ilgstošas slimības. Tomēr pretēji dažreiz dzirdētam uzskatam par Placebo efektu Baha ziedu esenču iedarbību uzskatīt noteikti nevaram (kaut arī tas nebūtu nekas slikts). Kā gan citādi Baha ziedu terapija varētu līdzēt pavisam maziem bērniem, vai dzīvniekiem? Esences darbojas neatkarīgi no mūsu ticības, galvenais ir būt atvērtiem pārmaiņām un izveseļošanās procesam.

Parastā zirgkastaņa

Parastā zirgkastaņa  savvaļā sastopama Persijā, Ziemeļindijā, Dienvideiropā. Labos apstākļos spēj sasniegt 200 – 300 gadu vecumu.

Līdz 30 m augsts koks ar taisnu stumbru. Miza pelēka. Veidojas spēcīga mietsakne. Koksne dzeltenīgi balta, mīksta, viegla. Pumpuri līdz 25 mm gari. Ziedu skaras 20-30 cm garas. 
 Parastā zirgkastaņa ir vasarzaļš lapu koks, un tas izaug 25-30 m augsts. Stumbra diametrs ir līdz 2 m. Koka mūžs ir 200-300 gadu. Samērā salcietīga un var panest zināmu noēnojumu. Priekšroku dod smilšmāla augsnei.

Kastaņas vārdu koks ieguvis īstajai kastaņai līdzīgo adataino augļu un lielo brūno sēklu dēļ, „zirdzisko” pieskaņu savukārt augs iemantojis, jo zirgkastaņas sēklas savulaik izmantotas kā zāles pret zirgu klepu. 

uz augšu