Par Baha ziedu terapiju

Arvien vairāk cilvēku visā pasaulē meklē risinājumu un metodes, kā būt veseliem un labi justies, neizmantojot medikamentus. Baha ziedu terapija ir dabiska, delikāta ārstniecības metode, kurā ar savvaļas ārstniecības augu palīdzību tiek līdzsvaroti dažādi emocionālie stāvokļi. Šī terapija, atšķirībā no klasiskās medicīnas, iedarbojas uz sliktās pašsajūtas cēloņiem, nevis cenšas likvidēs sekas, tāpēc rezultāts ir noturīgs un saudzīgs pret cilvēku. Baha ziedu terapija skatās uz cilvēku kā unikālu būtni, dzīvās dabas sastāvdaļu, nevis orgānu summu. Šis pasaules skatījums nereti kalpo par cēloni, ka Baha ziedu terapija tiek jaukta ar homeopātiju. Gan homeopātiju, gan aromterapiju, gan Baha ziedu terapiju vieno vienīgi tas, ka notiek darbs ar cilvēka emocijām un sajūtām, bet viss pārējais – izejvielas, pagatavošana, piemeklēšana un iedarbība – atšķiras. Piemēram homeopātija uzskata, ka līdzīgs jāārstē ar līdzīgu (tā stimulējot dzīvības spēku), bet Baha ziedi atbrīvo no postošās emocijas un liek vietā pozitīvo iedarbību. Tāpēc ar Baha ziediem nav iespējams kaitēt, šajā terapijā ir iestrādāta drošības sistēma: ja palīdz, tad palīdz; ja nepalīdz (piemēram, ja tiek izvēlētas neatbilstošas ziedu esences), tad nekaitē. Līdzekļi neizraisa blakusparādības, tāpēc atkrīt arī pārdozēšanas iespējamība. 

“Nekas dabā nespēj mums kaitēt, ja vien esam laimīgi un dzīvojam saskaņā ar sevi” /Edvards Bahs/

Baha Ziedi

Baha ziedu esences satur katra konkrētā auga dziedinošo informāciju. Tās tiek gatavotas no auga ziediem, kas ir auga dzīvības enerģijas kulminācija. Tas, kā uz mums iedarbojas Baha ziedu esences nav mehānisks process, ko varētu izmērīt ar konkrētiem mērinstrumentiem. To viegli iztēlojamies, ja iedomājamies, ka apēdam ābolu - varam pateikt garšoja, vai negaršoja, taču nevaram izmērīt, cik garšoja, tieši kuras ābola sastāvdaļas atbildīgas, ka garšoja. Lietojot Baha ziedu maisījumu, sajūtam, ka ir mainījušās mūsu emocijas, tas kā reaģējam uz notikumiem, kā jūtamies. Kļūstam līdzsvarotāki, pārliecinātāki, izlēmīgāki, drosmīgāki, uzcītīgāki - atkarībā kādam mērķim piemeklējām Baha ziedus, ko gribējām risināt. Tas, pēc cik ilga laika varam novērot terapijas rezultātus, arī ir atkarīgs no pašiem. Ja cilvēks patiešām vēlas atveseļoties, reizēm tas notiek pavisam ātri, piemēram, pusotra mēneša laikā, pat pēc ilgstošas slimības. Tomēr pretēji dažreiz dzirdētam uzskatam par Placebo efektu Baha ziedu esenču iedarbību uzskatīt noteikti nevaram (kaut arī tas nebūtu nekas slikts). Kā gan citādi Baha ziedu terapija varētu līdzēt pavisam maziem bērniem, vai dzīvniekiem? Esences darbojas neatkarīgi no mūsu ticības, galvenais ir būt atvērtiem pārmaiņām un izveseļošanās procesam.

Suņu roze

Vidēji liels rožu dzimtas krūms. Pieder rožu grupai, kam kauslapas ar sānu piedevām, bet lapas pilnīgi…

Lāčauza

Viengadīgs, liels graudzāļu dzimtas lakstaugs. Stiebrs stāvs, ziedkopa vienpusēji nokarena. Lapas skraji apmatotas, lapu makstis kailas…

Ozols

 Parastais ozols izaug liels koks ar vērtīgu koksni, augļi — rieksti, kurus sauc arī par zīlēm jeb ozolzīlēm. Zīles senāk…

Ēdamā kastaņa

Ēdamā kastaņa ir dižskābaržu dzimtas suga. Šīs sugas dabiskais izplatības areāls ir Vidusjūras reģions. Mūsdienās tas tiek kultivēts arī citās pasaules valstīs.…

Baltstarīte

Daudzgadīgs, neliels  liliju dzimtas lakstaugs. Sīpols ar sīpoliņiem.  Zied maija otrajā pusē un jūnijā. Vidusjūras reģiona…

Saulrozīte

Blīvs, 10-30 cm augsts puskrūms. Zari augšup vērsti, lejasdaļā tumši brūni. Lapas ovālas vai plati lancetiskas,…

Sārtā zirgkastaņa

Vasarzaļš, līdz 20 m augsts koks ar platu vainagu un viegli noliektiem zariem. No parastās zirgkastaņas…

Drudzenīte

Divgadīgs, sīks vai neliels genciānu dzimtas lakstaugs. Augs kails.  Stublājs sastāv no 4-10 posmiem, no kuriem…

Mežvītenis

Mežvītenis var pacelties līdz 20 m augstumam. Jutīgs pret salu, taču tie ātri atjaunojas, augļi parādās…

Ceratostigma

Ceratostigmas dzimtas augi ir  daudzgadīgs dekoratīvs lapu krūms, sasnie dz 0.3-1m augstumu. Vasarā vai agri rudenī…

Vītols

Vītolu un kārklu ģintij pieder gan koki, gan arī krūmi. Kokus dēvē par vītoliem, bet krūmus…

Skābardis

Neliels koks vai krūms, līdz 25 m augsts. Miza pelēka, gluda. Vainags plašs. Lapas uz zariem…

Apse

Apses sasniedz līdz 40 m augstumu un 1 m stumbra diametru. Mūža ilgums 100-150 gadi, reti vairāk. Miza gluda, zaļganpelēka,…

Kaukāza plūme

4-8 m augsts vasaras zaļš koks vai krūms, zarotais vainags ir plati olveida. Jutīga pret salu,…

Vīteņsausserdis

Vasarzaļš 4 - 5 m augsts krūms, ko tautā sauc par saldo mīlu un ir viens…

Parastās zirgkastaņas pumpurs

Liels, lipīgs pumpurs, kas ilgi turas ciet, līdz atveras un uzplaukst cēlā kastaņsvecē.

Avota ūdens

Vienīgais no Baha ziediem, kas nav augs. Tomēr tieši savu fizikālo īpašību dēļ avota ūdens, kā…

Ilekss

Savvaļā ileksi izpletušies plašā areālā no mērenās līdz tropu klimata joslai, tie veido krūmveida vai kokveida…

Cigoriņš

Parastais cigoriņš ir daudzgadīgs, 15 - 150 cm augsts kurvjziežu dzimtas lakstaugs. Diezgan bieži sastopams ceļmalās, nezāļainās vietās,…

Ancītis

Ancītis ir 30—90 cm augsts, daudzgadīgs rožu dzimtas lakstaugs ar stāvu, augšdaļā nedaudz zarainu stumbru, kas klāts ar raupjiem…

Parastā zirgkastaņa

Parastā zirgkastaņa  savvaļā sastopama Persijā, Ziemeļindijā, Dienvideiropā. Labos apstākļos spēj sasniegt 200 – 300 gadu vecumu.…

Riekstkoks

Riekstkoks ir līdz 20 m augsts koks.  Stumbra miza gaišpelēka, ar plaisām, uz zariem tā gluda. Lapas lielas, 15…

Olīvkoks

Olīvkoki ir mūžzaļi koki vai krūmi, kuru augstums var sasniegt 20 metrus. To lapiņas ir tumši zaļas no vienas…

Mežābele

Lapegle

Ļoti neparasts koks. Tam lapu vietā ir skujas, taču tās ir mīkstas, nevis durstīgas, kā citiem…

Priede

Priedes ir mūžzaļi, sveķiem bagāti liela izmēra koki, retāk mazi koki vai krūmāji. Pazīstamas 105 līdz…

Žultszālīte

Viengadīgs, sīks un nepamanāms, zaļgans neļķu dzimtas lakstaugs. Stublājs gulošs, ļoti zarains, kails, diezgan trausls. Lapas…

Sprigane

Lai arī sprigane ir viengadīga, tā aug ļoti strauji un sasniedz augstumu pat virs metra.  Stublājs…

Verbena

Latvijā savvaļā verbēna sastopama samērā reti. Tā ir viengadīgs, vidēja lieluma (ga 20-80 cm) verbēnu dzimtas…

Virsis

Virsis - mūžzaļš 30 - 70 cm augsts ēriku dzimtas pundurkrūms. Ļoti bieži sastopams smiltājos, priežu silos, sausos…

Sermulīte

Daudzgadīgs, neliels prīmulu dzimtas ūdensaugs. Visu lapu piestiprinājuma vietā  veidojas ziednesis. Ziedkopa skraja, stublāja (bezlapaina ziedneša)…